OIL-BOSS

Abanaki Oil-Bos

New product

ABANAKI Oil-Boss Oil Skimmer z magnetyczną płytką mocującą

3 940,00 zł

Zaprojektowany do pracy z obrabiarką CNC - można go szybko i łatwo przenosić, aby umożliwić czyszczenie chłodziwa dla wielu maszyn.

Chłodziwo CNC – do 1300 litr na godzinę

Silnik elektryczny 230V/50Hz,

Maksymalna Temperatura – 50C

Utrzymywanie czystości płynu chłodzącego jest koniecznością. Brudne chłodziwo może generować dym, o bardzo dobrze znanym zapachu „zgniłego jajka” oraz namnażanie się bakterii, co może stanowić zagrożeniem dla zdrowia pracowników.

Skimmer Oil Boss utrzymuje chłodziwo wolne od oleju oraz wydłuża żywotność narzędzia i płynu chłodzącego.

Skimmer cieczy chłodzącej Oil Boss przepompowuje napełniony olejem płyn z miski olejowej poprzez filtr wstępny, blokując wióry przed dostaniem się do zaworu wlotowego. Stamtąd przechodzi przez media koalescencyjne, które oddzielają olej od chłodziwa. Czysty płyn chłodzący powraca do miski olejowej. Odtłuszczony olej jest przetrzymywany z obszarze zamkniętym do czasy, aż operator z łatwością usunie olej za pomocą kurka spustowego.

Technologia Magni-Clining umożliwia skimmerowi przylgnięcie do metalowej powierzchni. Takie rozwiązanie pozwala na elastyczność, ponieważ wyczyścić jeden zbiornik a następnie z łatwością przenieść skimmer na inną maszynę. Urządzenie jest odwracalne, co pozwala mu na pracę w dowolnym układzie unikając plątania rur i przewodów.

Napełniony olejem płyn jest pompowany z miski olejowej przez zawór wlotowy urządzenia Oil Boss. Stamtąd przechodzi przez opatentowany system nośników, spowalniając przepływ, zrzucenie wiórów oraz gromadzenie się oleju. Czysty płyn przechodzi przez druga komorę i z powrotem do miski olejowej, pozostawiając zbiornik z czystym płynem w mgnieniu oka.

Zgromadzony olej można z łatwością odprowadzić.

Oil Boss będzie przylegał do dowolnej powierzchni metalowej. Przymocuj podstawę magnetyczną do dowolnej powierzchni stalowej, a następnie przypnij Oil Boss do podstawy. Dzięki takiemu mocowaniu z łatwością będzie można przenieść urządzenie i zaoszczędzić miejsce. Oil Boss jest również odwracalny, umożliwiając podawanie i wyprowadzanie płynu z lewej lub prawej strony. Ta opatentowana konstrukcja pozwala na pracę z układem każdej maszyny, minimalizując bałagan w podłączeniach i oszczędzając jeszcze więcej miejsca.

Elegancka konstrukcja pozwala na proste, wydajne i czyste usuwanie oleju.

 

Kluczowe zalety:

- magnetyczna podstawa umożliwiająca montaż w dowolnym miejscu

- Całkowita odwracalność

- konstrukcja eliminuje plątanie się kabli i przewodów

- lekki i przenośny

- olej jest łatwo gromadzony i odprowadzany, co ułatwia czyszczenie

- nie wymaga miejsca na podłodze

- łatwe do opróżnienia i czyszczenia w razie potrzeby

- minimalna konserwacja